Şile tatil,resimler,ulaşım bilgileri..

Şile tatil,resimler,ulaşım bilgileri

sile14 Şile tatil,resimler,ulaşım bilgileri..

Sıra geldi Şile tatil köyünün tanıtımına..

İsmini Yunanca’dan alan tatil köyünün tarihi milattan önce 13 binlere dayanmaktadır.

İstanbul iline uzaklığı 60 kilometre civarında olan bu turistik tatil köyünün turizm ekonomisi belkide şehrin en büyük gelir kaynaklarından biridir.

Uzun kumsalı ve tabii plajlarıyla genellikle yaz mevsiminde çoğu İstanbulluyu kendisine bir mıknatıs gibi çeker Şile tatil köyü.

sile Şile tatil,resimler,ulaşım bilgileri..

Şile tatil köyünde gezilecek – görülecek yerler

Şilenin biraz arka tarafında,taşların arasından kendine yol edilmiş tabii su kaynağı olan Ağlayan Kaya..

Şile tatil köyüne 35 kilometre mesafede Değirmençayı mevkisinde olan muhteşem güzellikteki tabiat harikası Değirmençayı şelalesi..

Şile tatil köyüne 12 kilometre mesafede bulunan Bizans zamanından kalma Kabakoz Köyü Çeşmesi,tam 590 yıllıktır ve görülmeye değerdir.

Romatizma hastalarının uğrak yeri olan Kumbaba Tepesi,bizans zamanından bu zamana kadar yaşamını sürdürmüş ve kum banyosu ismiyle anılmaktadır.

Dünyanın ikinci en büyük fener özelliğine sahip olup,adını ilçeye veren Şile Feneri’nin tarihi de özellikleri kadar dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Sile 2 Şile tatil,resimler,ulaşım bilgileri..

sile9 Şile tatil,resimler,ulaşım bilgileri..

Şile tatil köyüne gidipte balık yemeden asla geri dönmeyin.Ayrıca birçok restaurant,otel,pansiyon ve apartlar her bütçeye göre bulunmaktadır.Otel fiyatları,pansiyon fiyatları konusunda en ufak bir şüpheniz olmasın..

Şile tatil köyü ulaşım

Şile tatil köyü,İstanbul iline 60 kilometre civarında ve Avrupa yakasından Ümraniye yolunu takip ederek 50 dakikada Şile tatil köyüne ulaşılabilir.Ayrıca haremden otobüsler ile de gidilebilir.

Şile tatil köyü harita

ulasim harita1 Şile tatil,resimler,ulaşım bilgileri..

Tags: , , , , , , ,1 Yorum to “Şile tatil,resimler,ulaşım bilgileri..”

  1. melis Says:

    bi yaz gelsede şileye gitsek orası çok güzel biyer

Yorum Yaz